Dom Seniora Amazonka

Opis
Opinie
Opis

Dom Seniora Amazonka to luksusowy obiekt, który zapewnia całodobową opiekę,  mieszkania wspomagane, oraz dzienną opiekę nad osobami niesamodzielnymi.

Nasza placówka położona jest w województwie opolskim w małej miejscowości Moszna zwanej Perełką Opolszczyzny z uwagi na znajdujący się przepiękny eklektyczny Zamek. Nasza lokalizacja to, 35 km od Opola, 20 km od zjazdu z autostrady A4 w miejscowości Krapkowice, oraz ok. 100 km od Katowic, jak również od Wrocławia.

Nasz Dom Seniora otaczają lasy, parki i stawy.Obiekt położony jest pośród zieleni, z dala od miejskiego zgiełku, gdzie panuje czysty klimat. Jest to idealne miejsce do wypoczynku dla osób ceniących ciszę oraz naturę.

Opieka całodobowa:

Pokoje dla osób wymagających całodobowej opieki zlokalizowane są na parterze oraz na pierwszym piętrze obiektu. Placówka posiada 11 pokoi jednoosobowych oraz 8 pokoi dwuosobowych, przeznaczonych łącznie dla 30 osób. Wszystkie pokoje mają łazienkę oraz są przystosowane do korzystania przez osoby o ograniczeniach w poruszaniu się.

Łazienki wyposażone są w umywalkę, prysznic, ubikację, szafkę do przechowywana rzeczy osobistych, lustro oraz grzejnik CO spełniający również funkcje suszarki. Armatura sanitarna jest dostosowana do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Każdy pokój jest objęty systemem przywoławczo-alarmowym zarówno w łazience jak i w części mieszkalnej.

Oferujemy,również pobyty próbne, 4 tygodniowe mające na celu podjęcie decyzji, czy Mieszkaniec zaklimatyzował się i czuje się dobrze w naszym Domu.

Dyżury lekarza odbywają się raz w tygodniu.

Gabinet lekarski wyposażony jest w: aparat EKG, kardiomonitor, sprzęt do inchalacji, otoskop, pulsoksymetr, glukometr, wagę medyczną, ciśnieniomierz.

Mieszkania wspomagane:

Do dyspozycji Mieszkańców przeznaczone są 22 mieszkania wspomagane, do zamieszkania przez samodzielne osoby samotne lub pary seniorów. Placówka ma 14 mieszkań jednoosobowych oraz 8 mieszkań dwuosobowych, które nie są objęte całodobowym świadczeniem usług opiekuńczych.

Wszystkie mieszkania są przestronne, wygodne, o różnym stopniu nasłonecznienia, wyposażone są w  łazienkę oraz aneks kuchenny. W każdym mieszkaniu znajduje się łóżko, szafa do przechowywania rzeczy osobistych, stół, krzesła, sofa, fotele, szafka nocna, TV, oraz WIFI. Przewidujemy możliwość wyposażenia mieszkań drobnymi meblami Mieszkańca. Łazienka wyposażona jest w umywalkę, ubikację oraz prysznic. Każdy lokal posiada własne liczniki zapewniające indywidualne rozliczenie kosztów mediów.

Mieszkania zlokalizowane są na pierwszym i drugim piętrze. Niektóre posiadają balkony,jak również tarasy.

Przy tej formie pobytu,również istnieje możliwość skorzystania z pobytu próbnego 4 tygodniowego.

Opieka dzienna:

Celem lepszej integracji Mieszkańców Domu Seniora Amazonka z lokalną społecznością, oferujemy miejsca dziennego pobytu dla 15 osób. Osoby te w ramach pobytu będą korzystać z atrium z wydzieloną częścią telewizyjną, biblioteczną,kominkową,kawową, jadalną, jak również z kaplicy. Dodatkowo osoby mogą korzystać z zaplecza rehabilitacyjnego, z klimatyzowanych pomieszczeń do zajęć grupowych, oraz zaplecza sanitarnego.

Oferujemy smaczne i zdrowe wyżywienie z uwzględnieniem diet z własnej kuchni i lokalnych produktów.

Rehabilitacja:

Wdrożenie modelu zajęć rehabilitacyjnych zostanie oparte o analizę możliwości zdrowotnych Mieszkańców.

Przewidywane jest prowadzenie rehabilitacji medycznej połączonej z programem profilaktyki zdrowotnej dla osób starszych poprzez wdrożenie zajęć z porannej gimnastyki grupowej w podgrupach sklasyfikowanych ze względu na poszczególne rodzaje schorzeń i wiek.

Dla osób chcących utrzymać kondycję fizyczną oferujemy ćwiczenia na bieżni, rowerku, rotorach kończyn górnych i dolnych, oraz na drabinkach. Polecamy gabinety masażu.

Część fizjoterapeutyczna wyposażona jest w najwyższej klasy sprzęt do laseroterapii, magnetoterapii, elektroterapii, krioterapii, oraz naświetlania.

Do dyspozycji naszych Podopiecznych są: wózki inwalidzkie, oraz balkoniki, które ułatwią poruszanie się po obiekcie.

Zajęcia rekreacyjne:

Organizujemy naszym Mieszkańcom zajęcia pozwalające na realizację pasji i zainteresowań w zależności od ich indywidualnych potrzeb oraz umiejętności. Zgodnie z kalendarzem świąt oraz imprez okolicznościowych zamierzamy zapraszać uczniów pobliskich szkół i przedszkoli na występy artystyczne. Będziemy również organizować wieczorki muzyczne z udziałem artystów.

Ponadto Pensjonariusze mogą korzystać ze spacerów po przepięknym parku, brać udział w różnych atrakcjach odbywajacych się w pobliskim Zamku, takich jak: zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, udział w koncertach kwitnącej azalii, przedstawieniach teatralnych, wystawach, czy też wernisażach.

Inne atrakcje to, zwiedzanie pobliskiej stadniny koni, przejażdźki bryczką, wycieczki m.in do Czech.

Do dyspozycji Pensjonariuszy w  ogrodzie znajduje się altana, grill, piec do wypieku chleba, istnieje możliwość własnej uprawy ogródka (kwiaty,warzywa.zioła)

Możliwość skorzystania również z fryzjera i kosmetyczki.

Opinie

2 Reviews


administrator
3

Fajny dom opieki

ciekawy dom opieki


abc
4

Fajny dom opieki

bardzo fajny dom opieki

Napisz opinię
515 078 002

Podobne wpisy