DPS w Tarnowie – Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Tarnowie

DPS w Tarnowie oferuje miejsca dla osób w podeszłym wieku

Liczba miejsc: 87

Koszt opieki w DPS Tarnów w 2023 roku to 5 378,00 zł

Dane ośrodka:

Adres:

ul. Szpitalna 53
33-100 Tarnów

Województwo: małopolskie
Powiat: Tarnów
Gmina: Tarnów
Miasto: Tarnów

Podmiot odpowiedzialny:

Brak danych

Typ placówki:

Publiczna

Kontakt:

dpstarnow@dps.okay.pl

Opis DPS w Tarnowie

Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Pobytu w nowej siedzibie odbyło się 3 października 2011 roku. Obecna siedziba mieści się w w budynku stanowiącym własność Gminy Miasta Tarnowa i jest integralną częścią Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych im. Świętego Brata Alberta w Tarnowie, ul. Szpitalna 53. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Gminy Miasta Tarnowa m.in. Wiceprezydent Miasta Tarnowa Pani Dorota Skrzyniarz, Dyrektor Centrum Spraw Społecznych Pani Magdalena Osiak, skarbnik UMT Sławomir Kolasiński, przedstawiciele Rady Miejskiej, wykonawca robót remontowo-budowlanych Pan Krakowiecki, delegacja pensjonariuszy oraz personelu z Domu Pomocy Społecznej.

Wiceprzewodnicząca Rady Podopiecznych Dziennego Domu Pobytu Pani Marianna Tryba skierowała do władz miasta Tarnowa słowa uznania i podziękowania za stworzenie komfortowych warunków do godnego, bezpiecznego i atrakcyjnego spędzania wolnego czasu przez starszych mieszkańców Tarnowa. Wyraziła również swoje obawy i lęk przed nowym, nieznanym. Podopieczni Domu na koniec uroczystości po krótkim występie artystycznym poczęstowali wszystkich gości gorącą szarlotką.

Charakterystyka Domu Pomocy Społecznej w Tarnowie

Nasza placówka przygotowana jest dla 87 podopiecznych. Dom jest przestrzenny, a jednocześnie bardzo przytulny.

Niewątpliwie atrakcją naszego Domu jest jego otoczenie. Znajdujące się wokół obiektu alejki spacerowe umożliwiają przebywanie na świeżym powietrzu i uprzyjemniają odpoczynek. W trosce o zapewnienie naszym uczestnikom dobrego samopoczucia wnętrze domu zostało urządzone w sposób bardzo przemyślany, z dużą dozą staranności i dbałości o jego estetykę, z akcentem na stworzenie niepowtarzalnego nastroju w każdym z pomieszczeń.

Dowiedz się więcej  Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi


Galeria

Podobne wpisy