Dom Pomocy Społecznej (DPS) w Czarnem

Dom Pomocy Społecznej Czarne został przystosowany dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Liczba miejsc: 199

Brak danych

Dane ośrodka:

Adres:

77 – 330 Czarne
ul. Zamkowa 19

Województwo: pomorskie
Powiat: człuchowski
Gmina: Czarne
Miasto: Czarne

Podmiot odpowiedzialny:

Typ placówki:

Publiczna

Kontakt:

dps_czarne@poczta.onet.pl

Opis DPS Czarne

Dom Pomocy Społecznej (DPS) w Czarnem jest jednostką organizacyjną Powiatu Człuchowskiego, działającą jako jednostka budżetowa. Posiada 199 miejsc dla osób przewlekle psychicznie chorych. Ośrodek położony jest na obrzeżach miasta, w pobliżu rzeki Czernicy, na dużej, ładnie zagospodarowanej powierzchni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, co tworzy atmosferę spokoju i pozwala na kontakt z naturą.

Część mieszkalną DPS Czarne tworzy kompleks kilku budynków, w tym XIX-wieczny zamek, które są wolne od barier architektonicznych. Do dyspozycji mieszkańców są pokoje jedno-, dwu-, trzy- i czteroosobowe, wyposażone w gustowne meble, kwiaty, obrazy, oraz przedmioty osobiste mieszkańców. Wnętrza domu zapewniają mieszkańcom poczucie przytulności, intymności i bezpieczeństwa.

Oprócz pokoi mieszkalnych pensjonariusze mają dostęp do pracowni terapeutycznych, pomieszczeń do rehabilitacji, kuchenek pomocniczych, jadalni i gabinetu medycznej pomocy doraźnej. W Domu Pomocy Społecznej Czarne osoby starsze mają zapewnione wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, instruktorów terapii, psychologa, pracowników socjalnych, a także całodobową pomoc ze strony pielęgniarek, opiekunów i pokojowych. Wszechstronna opieka terapeutyczna, kulturalno-oświatowa, medyczna, a także rekreacyjne usytuowanie Domu przyczyniają się do zapewnienia mieszkańcom dogodnych i komfortowych warunków życia w domowej atmosferze.

Opinie na temat DPS Czarne

W Google DPS w Czarnem ma tylko jedną opinię i jest ona negatywna. Na razie trudno stworzyć na tej podstawie obiektywną opinię.


Galeria

Dom Pomocy Społecznej (DPS) to miejsce, gdzie osoby starsze lub niepełnosprawne mogą otrzymać opiekę i pomoc w codziennych czynnościach. DPS Czarne oferuje mieszkańcom pokoje z łazienkami, jadalnię, salę telewizyjną i pomieszczenia rekreacyjne. Osoby tam przebywające mogą liczyć na opiekę medyczną, rehabilitację oraz usługi opiekuńcze. Celem DPS jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa i komfortu, a także umożliwienie im jak najdłuższego pozostania w swoim środowisku.

Dowiedz się więcej  Dom Seniora i Seniorservis

Podobne wpisy