|

Dom Pomocy Społecznej (DPS) Wielkopolska- ośrodki i opinie

DPS w Wielkopolsce

Szukasz Domu Pomocy Społecznej w Wielkopolsce? Masz całkiem sporo możliwości. DPSy zostały rozmieszczone nie tylko w wielkich miastach, ale też w mniejszych miejscowościach gminnych. Sprawdzamy, gdzie seniorzy mogą spędzić czas i w jakich warunkach.

Popularne Domy Pomocy Społecznej w Wielkopolsce

W województwie wielkopolskim istnieją prywatne i publiczne Domy Opieki Społecznej. W sumie znajdziemy ich tutaj aż 65. Do najpopularniejszych należą:

Ośrodki te zostały ulokowane w strategicznych miejscach i są ogólnodostępne. Istnieją także ośrodki w Wolsztynie, Wielkiej Wsi, Wieleniu, Psarach, Trzciance, Chodzieży, Lesznie, Pakówce, Skubarczewie, Zdunach, Chumiętkach, Chwałkowie, Kole, Baszkowie, Gębicach, Rzadkowie, Rogowie, Kaliszu, Kobylej Górze, Kochłowach, Falmierowie, Marszałkach, Skęczniewie, Koninie, Dębnie, Ślesinie, Lisówkach, Chlebnie, Rzetni, Strzałkowie, Broniewicach, Jarogniewicach, Zagórowie, Liskowie, Pleszewie, Pile, Srebrnej Górze, Osieku, Łężeczkach, Łopiennie, Mościszkach, Śremie, Odolanowie, Mielżynie, Nowej Wsi, Chojnie, Kotlinie, Psarskim, Zamyślinie, Raszewach, Łubowie i Katarzynkach.

Domy opieki w Wielkopolsce znajdują się tutuj.

Rodzaje DPS-ów w województwie Wielkopolskim

W województwie Wielkopolskim powstały Domy Pomocy społecznej dla:

  • dla osób przewlekle somatycznie chorych
  • dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie
  • dla osób dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie
  • dla osób w podeszłym wieku
  • dla osób przewlekle psychicznie chorych.

Wszystkie DPSy znajdziesz w kategorii Domy Opieki. Skorzystaj z wyszukiwarki, aby wybrać ośrodek w pobliżu Twojej miejscowości.

Ile kosztuje Dom Opieki Społecznej w Wielkopolsce?

Koszt pobytu w Domu Opieki Społecznej w Wielkopolsce jest ustalany każdego roku. W przypadku podmiotów publicznych o cenie decyduje Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym roku opłata za opiekę w DPS-ach po raz kolejny została podniesiona i aktualnie wynosi od 5 510 do 6 180 zł brutto.

Warto jednak pamiętać, że to ile zapłacimy za pobyt w Domu Opieki Społecznej zależy w dużej mierze od typu ośrodka (prywatny czy publiczny), dochodu (senior zapłaci maksymalnie 70% dochodu), a także lokalizacji i specjalizacji (specjalistyczne usługi są droższe).

Dowiedz się więcej  Prywatny Dom Pomocy Społecznej w Katarzynkach

W przypadku niskiego budżetu można także skorzystać z wielkopolskich Dziennych Domów Pomocy Społecznej. Istnieje w nich możliwość przebywania seniora w trakcie dnia pracy. Płaci się w nich za nocleg, a nie za cały miesiąc. Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć na temat pomocy społecznej w naszym kraju, zachęcamy do śledzenia nowości na naszym blogu.

Podobne wpisy