DPS „Kalina” w Lublinie

DPS Kalina Lublin obsługuje osoby podeszłym wieku oraz osoby przewlekle somatycznie chore.

Liczba miejsc: 124

Brak danych

Dane ośrodka:

Adres:


ul. Kalinowszczyzna 84, 20-201 Lublin

Województwo: lubelskie
Powiat: Lublin
Gmina: Lublin
Miasto: Lublin

Podmiot odpowiedzialny:

Brak Danych

Typ placówki:

Publiczna

Kontakt:

dpskalina@poczta.onet.pl

Opis DPS Kalina

Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie jest placówką publiczną prowadzoną przez Miasto Lublin, zlokalizowaną przy ulicy Kalinowszczyzna 84. Jest to ośrodek przeznaczony dla osób w podeszłym wieku oraz osób przewlekle somatycznie chorych, dysponujący 124 miejscami​​.

Ośrodek jest częścią większego projektu o nazwie LUBInclusiON, którego celem jest prowadzenie działań profilaktycznych i usamodzielniających w środowisku lokalnym oraz utworzenie nowych miejsc usług społecznych. Projekt ten uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 11 649 365,46 zł​​.

Warto wiedzieć, że DPS Kalina to nie jedyna instytuacja w Lublinie o ten nazwie. Istnieje także środowiskowy ośrodek wsparcia, który niedawno został oddany do użytku.

Środowiskowy Ośrodek Wsparcia „Kalina” jest nową jednostką organizacyjną Miasta Lublin, powołaną w lipcu 2020 roku. Oferuje on usługi dzienne z rehabilitacją oraz całodobowe, w tym opiekę wytchnieniową. Skierowany jest do osób starszych, szczególnie z zaburzeniami pamięci, oraz ich rodzin. Ośrodek mieści się w trzykondygnacyjnym budynku przystosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami o powierzchni użytkowej ponad 2,6 tys. m². Oferuje 30 miejsc pobytu dziennego z różnorodnym wsparciem, w tym opieką psychiatryczną, psychoterapią, oraz 24 miejsca okresowego pobytu do 3 miesięcy, z możliwością przedłużenia do 6 miesięcy, oraz 6 miejsc opieki wytchnieniowej​​.

Całkowity koszt zrealizowanej inwestycji w ramach rozbudowy Środowiskowego Domu Samopomocy „Kalina” wyniósł niemal 15,3 mln zł, z czego 8,8 mln zł stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej, 1,1 mln zł środki z PFRON, a wkład własny Miasta Lublin wyniósł prawie 5,4 mln zł​​.

Dowiedz się więcej  Dom Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi


Galeria

Podobne wpisy